1

Téma: Teploměr

Zdar kolegové máte někdo na dračeně teploměr oleje ?? a jestli tak jaký a jak jste s ním spokojeni ?

2

Re: Teploměr

Ahoj na dračeně teploměr mám klasika přímo na motoru což když chceš za jízdy juknout, musíš hodně do předklonu pak vypadáš jak když si chceš prdnout. Ale pro tvou jistotu když jsou pařaky užitečná věc.

3

Re: Teploměr

Já jsem původně zvažoval teploměr v podobě budíku na řídítka. Čidlo teploty se montuje místo výpustního šroubu oleje. Jenže co jsem se dočetl v hodnoceních v shopu Louis.de tak se pár lidem stalo, že se teplotní čidlo ukroutilo. Tak nevím nerad bych si přidělal problémy.

teplomer

4

Re: Teploměr

Ahoj Ondřáši, tak už sis pořídil teploměr?
Vojta

5

Re: Teploměr

pořád nic, snažím se vymyslet něco funkčního za rozumnej peníz... Problém je, že málo kterej teploměr odolá vibracím :-/

6

Re: Teploměr

z image - každému co chce.  jinak u vzducháče kontrolovat teplota se nemusí, je mu to jedno a teplota mu nevadí, zkrátka konstrukce je taková že se nikdy nemůže přehřát.
viz VW  T 1,2,3  s motorem vzadu bez chlazení  jako jediní přežili při testech na poušti, čímž se proslavili po celém světě

7 Naposledy upravil: Rooks (8.2.2015 17:57:53)

Re: Teploměr

Ondras napsal:

Já jsem původně zvažoval teploměr v podobě budíku na řídítka. Čidlo teploty se montuje místo výpustního šroubu oleje. Jenže co jsem se dočetl v hodnoceních v shopu Louis.de tak se pár lidem stalo, že se teplotní čidlo ukroutilo. Tak nevím nerad bych si přidělal problémy.

teplomer

Ahoj
neboj se toho, ja koupil tento

PunBB bbcode test


je na masine uz cca 8 let a v poho. Je dobre zainvestovat, nektere teplomery bud ukroutis a nebo se vysypou diky vybracim co jsou na motoru.   cenu si matne pamatuji ale bylo to cca 3500,-

Mej se
Pajas

8

Re: Teploměr

Kam je ten teploměr zapojenej ? myslim čidlo samozřejmně ... tohle provedení se mi dost líbí

9

Re: Teploměr

Čau,
teplotni cidlo je spojene se sroubem co se sroubuje misto vicka pro nalevani oleje, ukrouceni se nebojim drzi to cca 8 let a vypada ze jeste vydrzi.  kupoval jsem zde Kyjpra spol. s r.o. 777 81 22 88.

Mej se
Pajas

10

Re: Teploměr

Rooks napsal:

Čau,
teplotni cidlo je spojene se sroubem co se sroubuje misto vicka pro nalevani oleje, ukrouceni se nebojim drzi to cca 8 let a vypada ze jeste vydrzi.  kupoval jsem zde Kyjpra spol. s r.o. 777 81 22 88.

Mej se
Pajas

Neměl by si tam i fotku toho víčka ? docela by mne zajímalo jak to vypadá, hlavně jak to hodně zaclání na motoru... mám vyhozené AIS takže bych to neměl moc za co schovat :-)

11

Re: Teploměr

Ondras napsal:
Rooks napsal:

Čau,
teplotni cidlo je spojene se sroubem co se sroubuje misto vicka pro nalevani oleje, ukrouceni se nebojim drzi to cca 8 let a vypada ze jeste vydrzi.  kupoval jsem zde Kyjpra spol. s r.o. 777 81 22 88.

Mej se
Pajas

Neměl by si tam i fotku toho víčka ? docela by mne zajímalo jak to vypadá, hlavně jak to hodně zaclání na motoru... mám vyhozené AIS takže bych to neměl moc za co schovat :-)


Udelam Ti par fotek jestli pockas v pondeli je tu budes mit pro motku si jedu na moravu.

Mej se
Pajas

12

Re: Teploměr

Paráda na fotky se mrknu rád ... hledal jsem tenhle teploměr dlouho a nenašel jsem nic .. předem díky

13

Re: Teploměr

Ondras napsal:

Paráda na fotky se mrknu rád ... hledal jsem tenhle teploměr dlouho a nenašel jsem nic .. předem díky

Ahoj,
tak masena je v garazi vecer udelam fotky mas soukr email , kam mohu fotky  poslat ?

Mej se
Pavel

14

Re: Teploměr

Rooks napsal:
Ondras napsal:

Paráda na fotky se mrknu rád ... hledal jsem tenhle teploměr dlouho a nenašel jsem nic .. předem díky

Ahoj,
tak masena je v garazi vecer udelam fotky mas soukr email , kam mohu fotky  poslat ?

Mej se
Pavel

Čau moc díky pošli mi to třeba na ohodek@seznam.cz :-)

15

Re: Teploměr

Ondras napsal:
Rooks napsal:
Ondras napsal:

Paráda na fotky se mrknu rád ... hledal jsem tenhle teploměr dlouho a nenašel jsem nic .. předem díky

Ahoj,
tak masena je v garazi vecer udelam fotky mas soukr email , kam mohu fotky  poslat ?

Mej se
Pavel

Čau moc díky pošli mi to třeba na ohodek@seznam.cz :-)


Mas to tam smile

Mej se
Pajas

16

Re: Teploměr

Ahoj
vcera jsem narazil na zajimave reseni - jukni sem

http://www.jpcycles.com/product/730-498

http://www.jpcycles.com/product/730-760

je to cidlo a jednotka ktera prijima signaly. Ja jsem ale na chrom takze draty budiky to je moje. resim ted mereni tlaku oleje a uz mam asi vybrano smile

http://www.jpcycles.com/product/740-231

Pajas

PS: kdybz nekdo chtel tento produkt staci rici vezmu 2 ks a o dopravu se sabnem. Vse dolozim fakturou zadny strach.

17

Re: Teploměr

čau, dík moc za fotky , mno je to přesně to čeho jsem se obával, na motoru nemám trubky od AIS kdybych tam dal tohle vedení od čidla bude to co do vzhledu zase krok zpět...

ale zaujaly mne trochu ty budíky na který si dával odkaz do fora, jen teda v mém případě bych se vyhnul digitálnímu budíku, v tomhle jsem trochu staromodní prostě ručičky jsou ručičky :-D

Jen mi řekni , kam by si dal čidlo tlaku, jediný rozumný řešení na který jsem kdy narazil byl upravenej banjo šroub na vývodu rozvodu oleje... jenže to je jedna miozerná fotka a žádný další informace .. :-/

http://www.sscustomcycle.com/products/c … 1100.shtml

18

Re: Teploměr

Ahoj
presne jak pises, nasel jsem jenom tohle - viz tvuj link jinak na dragstara nic neni, jeste mam kamarada co dela prestavby poptam se ho a uvidim ale ten od sscutomcyclu je zajimavy, mozna to risknu a pujdu do toho a hodim fotky smile neni nad to byt prukopnikem a pak udela videa jak co a kam nainstalovat ohledne oil press gauge for drag star smile

Co se tyka toho teplomeru je dalsi moznost ze cidlo je primo zabudovane v meraku - to znamena ze odsroubujes vicko kam nalevas olej a das misto nej budik primo se zavitem.


PunBB bbcode test

Mej se
Pajas

19

Re: Teploměr

http://www.youtube.com/watch?v=0WmxwBpea3M

Připadně by se šlo připojit takto, vrchní banjo šroub nahradit dvojtým a udělat si tím odbočku ... každopádně ten tlakoměr přímo na banju vypadá líp ... ale chtělo by to z nich dostat ještě nějaké info .. pak bych do toho šel asi taky

no a co se týká teploměru, tak u dragstara když je místo zátky tak na něj není vidět :-/ navíc to není moc přesný protože není trvale v oleji .... takže asi zbývá už jen to čidlo místo výpušťáku oleje

20

Re: Teploměr

A ještě jeden problém by tam byl, co jsem tak dneska koukal na dračenu tak s originálním airboxem se tam ten měřič tlaku nemůže vejít ... nejlepší by pro nás bylo sehnat někde jen ten spodní banjo šroub s vývodem nahoru pak už by tam šlo dát cokoliv ... ikdyž asi by nebyl moc problém ho vyrobit

21

Re: Teploměr

Ondras napsal:

A ještě jeden problém by tam byl, co jsem tak dneska koukal na dračenu tak s originálním airboxem se tam ten měřič tlaku nemůže vejít ... nejlepší by pro nás bylo sehnat někde jen ten spodní banjo šroub s vývodem nahoru pak už by tam šlo dát cokoliv ... ikdyž asi by nebyl moc problém ho vyrobit


Ahoj
take jsem na to koukal mam naporovy filtr ale vyuziva stareho drzaku tak to pada - jedine reseni jak jsi poslal ve videu pres banjo na boku - to reseni nema chybu jdu do nej dam vedet co vse je potreba koupit
Pajas

22 Naposledy upravil: Rooks (23.10.2014 22:54:56)

Re: Teploměr

Ahoj,
tak asi rezignuji na tlakoměr, byl jsem se optat primo v yamaze - pry je to problem a za ty penize co by to stalo nestoji smile kdyby jsi nahodou do toho sel dej vedet co je vse k tomu potreba dokoupit bohuzel informaci kolem instalce tlakomeru na dragstara je pramalo.

Mej se
Pavel