1

Téma: Olej pod motorkou

Ahojda kluci,

mám na Vás dotaz. Náhodou nenapadá někoho, co by mohlo způsobovat flek od oleje pod motorkou? Flek je velikosti cca desetikoruny. Vždy jen po jízdě, když je motor teplý. Při převážení za studena ani kapka.
Ačkoli je tatík motorkář už ho nějak nenapadá, co by to mohlo být. Nejdřív se ptám na radu a kdyžtak před sezonou navštívim servis.

Dík moc Leena=)

2

Re: Olej pod motorkou

Ahoj
napada me jedine ze ti olej prosakuje bud pod vypustnim sroubem a nebo v mistech kde je filtr - je tam tesneni ktere cas od casu se musi vymenit - cena cca 200,-

jukni sem, je to cislo 2 a 3
http://www.partsdepot.cz/originalni-dil … -B/274169/

Jenom hadam ale jiny zpusob kudy by mohl olej prosakovat me nenapada.

Mej se
Pavel

3

Re: Olej pod motorkou

Leena napsal:

Ahojda kluci,

mám na Vás dotaz. Náhodou nenapadá někoho, co by mohlo způsobovat flek od oleje pod motorkou? Flek je velikosti cca desetikoruny. Vždy jen po jízdě, když je motor teplý. Při převážení za studena ani kapka.
Ačkoli je tatík motorkář už ho nějak nenapadá, co by to mohlo být. Nejdřív se ptám na radu a kdyžtak před sezonou navštívim servis.

Dík moc Leena=)

áááááha. tak to je naprosto jasný !
když to kape, tak okamžitě toho Hárleje prodat a koupit Draka !!!!!!!   Míra

4

Re: Olej pod motorkou

Pavle dík moc!=) Koukneme na to=)))

Míro??? Trochu mimo tvoje odpověď...pač Harleye opravdu nemám a mám Draka! Jinak bych asi nebyla na těchto stránkách!=) Takže zase klídek;)))

5

Re: Olej pod motorkou

když ti kape, tak musíš mít Hárleje - pro jistotu mrkni co máš napsanýho v techničáku, z Draků totiž žádnej olej nekape !!   :-))

6

Re: Olej pod motorkou

Nejsem debil, kterej neví co si koupil!...takže sorry ale tvé odpovědi jsou absolutně o NIČEM!

7

Re: Olej pod motorkou

Ahoj
jeste jedna vec kdyz menis olej je nutne koupit tzv deformacni podlozky pod sroub viz c. 20 vim ze mas 650 a obr ukazuje 1100 ale princip je stejny. cena cca 70 kc docela draha sranda...

http://www.partsdepot.cz/originalni-dil … -B/274171/


doporucuji kup momentovy klic, v servisnim manualu najdes jakym momentem utahovat. klic je drahy jako prase ale kdyz si clovek dela neco sam tak na reci kurva ja to urval je uz pozde smile

Mej se
Pavel

8

Re: Olej pod motorkou

Díky moc Pavle=) Tátoj už sem to říkala, tak jak bude mít čas tak na to kouknem=)

9

Re: Olej pod motorkou

Leena napsal:

Ahojda kluci,

mám na Vás dotaz. Náhodou nenapadá někoho, co by mohlo způsobovat flek od oleje pod motorkou? Flek je velikosti cca desetikoruny. Vždy jen po jízdě, když je motor teplý. Při převážení za studena ani kapka.
Ačkoli je tatík motorkář už ho nějak nenapadá, co by to mohlo být. Nejdřív se ptám na radu a kdyžtak před sezonou navštívim servis.

Dík moc Leena=)

Zdravím tě , Možností je docela dost, Už jsem viděl volný šrouby na kartéru, volnej výpušťák oleje, pak jak už tu někdo psal kroužky u olejového filtru, a nebo taky gufero na výstupní hřídeli :-) Chce to prohlídnout.  Klidně se někdy můžu stavit koukám že jsme oba z HK :-D

10

Re: Olej pod motorkou

Ahoj=) Tatík mi měnil olej loni, když jsme Draka přivezli domu, měl najeto jen 17 tisíc km a zjistili jsme, že tam nikdo nemělil olej od výroby nejspíš (1998) takže to táta nemohl skoro povolit, tak si stím hrál, ale závit nestrhnul-poznal by to...není to první motorka v jeho rukou(H-D, Honda, TWA trike, Jawa...atd=) Vyměnili jsme i filtr a prý tam viděl jeden šroub strhnutý, nevím kde přesně=/ tak s tím raději zajedu ke klukům do yamahy, ti přeci jen vědí víc kam sáhnout-ikdyž mi je jasné, že si za to taky pěkně zaplatím=D Ale aspoň to bude v pořádku=)

11

Re: Olej pod motorkou

to ten tvuj tatík bude nejspíš velkej odborník, když nepozná odkud udělal olej kapy kap  :-))))

12

Re: Olej pod motorkou

O to nejde..on to poznal-ale řekl, že se do toho pouštět nebude, aby to nepodělal;) To co tomu nakonec bylo opravdu poznal a bylo to to první co říkal...Nakonec byl stržený závit- v servisu potvrdili, že se to stává dost často. Opraveno, projeto a je to oukej=)

Díky Ondras za rady=))

13

Re: Olej pod motorkou

Mně to dělal gumový O kroužek pod víčkem ventilu.

14

Re: Olej pod motorkou

O ring gumovi tesnici krouzek nad olejovim filtrem podle me prosakuje a lehce zteka po viku

xvs 650