1

Téma: Problém s kardanem

Zdravím Vás lidi smile na motorkářích sem řešil vibrace při rozjezdech a při zrychlení v kardanu...po laborování a zkoumání sem přišel na to že v uložení tisícihranu u kardanové skříně chyběla grafitová vazelína,po objednání pár těs.gumiček a vazošky mašina opět jezdí jak má smile přeju aby i ostatním vyšel problém s kardanem podobně,né hůř. smile) hodím sem fotky ale musím zjistit jak smile

2

Re: Problém s kardanem

Ahoj chlape,
díky za info, kamarad na foru k1400 resil vybrace na masine tak preposlu mozna to je stejny problem. Kazdopadne pekne Vanoce preji a hodne kilometru v dalsi sezone bez nehody.

Mej se
Pajas

3

Re: Problém s kardanem

Ahoj koupil jsem draka 650 je po upravě výfuků, když je studený tak se bez sytiče dusí po deseti minut motor šlape jak med. Ale minule jsem při jednom nerozvážném zádusu motorku neudržel a v podstatě ji položil na řidítko 99% jsem motorku naklonil než položil ani škrábnutí, ale od té doby mi právě při rozjezdu cuka a i na 3 mi to už nepobulává ale škube sad ...vyčistil jsem vzduch filtr a dál už si nevím rady nejsem uplně odborník. Motorka je přitom týden po výměně oleje v servisu v HK.

Předem díky za nějakou radu Broňa smile

4

Re: Problém s kardanem

Čau chlape

vypadá to že máš chudou směs - potreba nastavit na karburatoru, pro otevřený výfuk je potřeba zvýšit bohatost směsy - sroubek na kazde vanicce ve spodu - ja mam draka 1100 a u normalnich vyfuku je stand otoceni sroubu od uplneho utazeni 2- 2.5. U otevrenych vyfuku je potreba otocit sroubkem bohatosit  na 3,5 nebo 4 otacky.

Jde o to ze otevreny vyfuk nema zadny odpor pro valec a pro ohrati motoru je potreba delsi cas proto zvysujes tu bohatost.

Snad jsem pomohl, jeste me napadlo seridit podtlaky jestli se ti valce nehadaji ale kdyz rikas ze po zahrati to jede ok tak to bude bohatost na stopro smile

Mej se
Pavel

5 Naposledy upravil: Broniq (16.8.2015 22:41:32)

Re: Problém s kardanem

Ahoj Díky za info. Dnes jsem v tom ležel a měl jsem taky podezření na to že se to hádá, ale zjistil jsem, že se jeden válec přechlastává. Z výfuku odkapavál benzín.:( ... po zahřátí se to stíhá vypalovat ale není to ono. Nechal jsem motor vyběhat při zavřeným benzínu a potom to bylo zase jak med cca půl hodky a po malé odstávce se to zase vrátilo. Kontroloval jsem svíčky a vypadaly v pohodě. Tak maximálně ještě vypustit nebo vyčistit karburátor? Opravdu netuším jak to poladit. Ale ta medová
1/2 hod. byla opět plná radosti :))


  Nevím jak se liší 650 od 1100 stáhnul jsem návod k obsluze a moc tam o tom není. Max. zkontrolovat
kompresi ? ) ...Možná zkusit jestli ty šroubky nechtějí spíš utáhnout ?

Zkusím se ještě poradit s jedním chlápkem co u Petrovic staví motorky nebo v Yamaze.

...napíšu jak to dopadlo ahoj a ještě jednou dík :)
  Broňa

6

Re: Problém s kardanem

Ahoj - utazenim sroubku ochuzujes smes, odsroubovanim obohacujes jde o to kolik tam mas otacek v tvem pripade bych sroubek utahnul a pak podle serv. manualu nastavil hadnotu stand. a pak obohacoval jak to bude ok smile zkusim se ti juknout po serv. manualu na 650.

Hmm jinak ze t odkapava benzin z vyfuku vypada na jiny problem - sekn. plovak, jehla no kaydopadne bych to rozebral vycistil klidne i ultrazvuk a dal dohromady.

Na braniku za to chteli 1200,- a to sem jim ten karburator dovezl v krabici jinak cena kolem 2000,- i s montazi.

Mej se
Pavel

7

Re: Problém s kardanem

Ahoj
manual na 650 stahnes zde

http://www.motorkari.cz/motorkari/?act=manualy-stahnout s[motorka]=Yamaha%20XVS%20650%20DragStar

Mej se
Pavel

8 Naposledy upravil: Broniq (21.8.2015 21:23:42)

Re: Problém s kardanem

Ahoj Pavle smile ... tak to vypadá na příruby ..jsou popraskané a nebo membránu sad ... ono to zlobí i s tou chudou směsí já se na regulaci moc necítím. Děkuju za návod. Něco jsme prostudoval ..musel bych mít ten otáčkoměr na svíčky. Už i když se zahřeje tak to není ono ani ten výkon sad a má takový hodně kovový zvuk.

  Trochu mě to trápí radost z prvního týdne je už starost ..snad ještě bude hezký podzím a něco najedem smile

  Povezu to v neděli k jednomu pánovi co postavil pár motorek jen na konzultaci pak uvidím.

Zatím dík a měj se Broňa smile

9

Re: Problém s kardanem

Nejspíš píšu  jak se říká s křížkem po funuse ale co se týče těch přírub tak je dobré než koupíš nové sundat karburátory a prohlédnout příruby zevnitř.Jsou z velmi silé gumy a popraskají zvrchu teplem dost brzo ale skrz nebývají.Já si kdysi taky myslel že je po nich,koupil nové a po demontáži zjistil že zbytečně.Takže tak.Pete