1

Téma: Oprava volnoběžky

Ahoj všem chtěl bych tady poděkovat za rady a zkušenosti co mě dal Odras, tak jsem kluci šoupněte pár slov o tomto nemilém problému dračen.

2

Re: Oprava volnoběžky

Přidávám fotku poškozené volnoběžky, celý problém spočívá v oběhaných segmentech :
Volnobezka

3 Naposledy upravil: Jiří78 (26.4.2014 12:18:11)

Re: Oprava volnoběžky

Zdar chlapi, nedá se koupit jen ten díl volnoběžky, jak jsou tam ty omlácené segmenty, viz. foto. Myslím jako, koupit Dračenu a třeba preventivně vyměnit jen ten díl, než se vysype komplet. Dík Jiří

4

Re: Oprava volnoběžky

Už ji mám asi vysypanou takže to řeším pak písnu, celou sadu zatím nechci kupovat.

5

Re: Oprava volnoběžky

Jiří78 napsal:

Zdar chlapi, nedá se koupit jen ten díl volnoběžky, jak jsou tam ty omlácené segmenty, viz. foto. Myslím jako, koupit Dračenu a třeba preventivně vyměnit jen ten díl, než se vysype komplet. Dík Jiří

Čau, Samostatně se určitě koupit dá, a pokud by byla volnoběžka ještě v pohodě mělo by být asi po problému.
Na druhou stranu pokud vezmu jak často se měněj volnoběžky, a že už se dračena nějakej čas nevyrabí bude jich spousta, kde už bude volnoběžka vyřešená. Poznat před koupí jestli je volnoběžka hotová je celkem jednoduché dá se do motoru mrknout po vyndání startéru (což je hned jen 2 šrouby) a nebo si myslim že by to mohlo být vidět i dírou k nalévání oleje, to teď neověřím drakouš stále není doma :-(

6

Re: Oprava volnoběžky

felda napsal:

Už ji mám asi vysypanou takže to řeším pak písnu, celou sadu zatím nechci kupovat.

Záleží co s motorkou plánuješ do budoucnosti ... pokud na ní chceš jezdit ještě dlouho asi bych šel do té sady ... mě se jí podařilo koupit za 10 600 Kč

7

Re: Oprava volnoběžky

Určitě neplánuju ji prodat, nasypal jsem do ní už spoustu peněz co se týče doplnku aby si někdo nemyslel do oprav:).No uvidíme musím hold zas šetřit:))

8

Re: Oprava volnoběžky

10 600Kč není zase taková hrůza.  Tak to raději celou tu sadu, ať je pokoj. No i když, za 8500Kč jsem si koupil auto na ježdění do práce a kolem komína.

9

Re: Oprava volnoběžky

Jiří78 napsal:

10 600Kč není zase taková hrůza.  Tak to raději celou tu sadu, ať je pokoj. No i když, za 8500Kč jsem si koupil auto na ježdění do práce a kolem komína.

Ještě přidám že za tyhle peníze jsem jí koupil tady v ČR . Originální díl s dokladem ..... Doporučená cena v Yamaze je skoro 19000,- Takže nechť si jí Yamaha strčí někam ...

10

Re: Oprava volnoběžky

to jsou ty samé peníze koukám co z USA tak si v
zpomínej kdes ji koupil:))

11

Re: Oprava volnoběžky

tak konečně volnoběžka hotova z USA přišla za 5 dní

12

Re: Oprava volnoběžky

Zdravím Vás, aktuálně řeším opravu volnoběžky na XVS 1100 - původně jsem potíže připisoval baterce, ale u mechanika po rozdělání motorky, jsme následně zjistili, že je třeba vyměnit volnoběžku - sám tomu nechtěl věřit (připisoval problém baterce nebo startéru a ona to volnoběžka).
Chtěl jsem se Vás zeptat, zda volnoběžka, na kterou je odkazováno na stránkách klubu - koupě přes ebay, je skutečně "ta" volonoběžka, která je potřeba pro opravu Dragstara. Nerad bych investoval do sice levnější koupě ze zahraničí, pokud by sada nebyla to co budu potřebovat. Chci se jen ujistit, abych nekoupil špatně - cena na ebay je skutečně zajímavější než místní nabídka.

Děkuji za Vaše názory, případně typy, kde koupit levně sadu pro výměnu volnoběžky na Dragstara, Kouba

13

Re: Oprava volnoběžky

Ahoj, Kdo Dračenu nezná často závadu připisuje baterce nebo startéru, i autorizovaný mechanik kdysi v mém případě...
Zveřejněný odkaz  mi byl zaslán členem klubu s tím, že on jí koupil a namontoval osobně jsem u toho nebyl takže asi tak ale nepředpokládám, že by si to vymyslel ;-)  ... Každopádně sada musí obsahovat součástky vypsané v tématu a pokud je prodávána pod číslem  999990390800 mělo by jít o správnou sadu a na nákup v zahraničí si tu zatím nikdo nestěžoval :-)

14

Re: Oprava volnoběžky

Ahoj Koubo klidne ji mužeš objednat z toho odkazu. Osobně jsem ji tam objednal a obsahuje  vše potřebné. je to asi mesic co jsem to řešil ja.

15

Re: Oprava volnoběžky

Díky za odpověď, sada objednána, čekám na doručení.

16

Re: Oprava volnoběžky

Zdravím, vím, že se do této nitě nehodí, ale jiná tady není, mám draka xvs 1100 classic r.v. 2005, najeto cca 48 tis., nastal nějaký problém a to ten, že při jízdě o rychlosti cca 30 km/h a roztahování dvojky pod plynem kdesi v motoru luplo - prasklo a hned při ubrání plynu tzn. brzdění motorem začal motor - převodovka či kdoví co strašně hučet. Při přidání plynu to hučí trochu míň, ale při ubrání plynu je to fakt hnusnej hukot, může mi prosím někdo poradit o jakou závadu se může jednat a jak ji řešit. Jinak motor startuje normálně na volnoběh jde bez problémů nehučí, řadit jde také normálně, i když při vymáčknutí spojky a řazení se lehce ozývá kovové cvaknutí, které předtím nebylo.

17

Re: Oprava volnoběžky

arazim napsal:

Zdravím, vím, že se do této nitě nehodí, ale jiná tady není, mám draka xvs 1100 classic r.v. 2005, najeto cca 48 tis., nastal nějaký problém a to ten, že při jízdě o rychlosti cca 30 km/h a roztahování dvojky pod plynem kdesi v motoru luplo - prasklo a hned při ubrání plynu tzn. brzdění motorem začal motor - převodovka či kdoví co strašně hučet. Při přidání plynu to hučí trochu míň, ale při ubrání plynu je to fakt hnusnej hukot, může mi prosím někdo poradit o jakou závadu se může jednat a jak ji řešit. Jinak motor startuje normálně na volnoběh jde bez problémů nehučí, řadit jde také normálně, i když při vymáčknutí spojky a řazení se lehce ozývá kovové cvaknutí, které předtím nebylo.

No mrkni na matku na výstupní hřídeli viz : http://www.dragstar.cz/news/ukroucena-h … ive-shaft/

Pak mně ještě napadá prasklá pružina tlumiče rázu ...

Každopádně bych ti raději přál aby to byla nějaká prkotina !

18

Re: Oprava volnoběžky

for Ondras:   Díky, na odkaz kde se popisuje problém s výstupní hřídelí jsem se díval i na motořkáři.cz, kde tyto závady draků popisují, ale nikde jsem nezjistil, jestli, když praskne matka atd., je motorka schopná jízdy a pokud jo jak se ta závada projevuje. Někde bylo napsáno, že se ta hřídel s matkou rozlítne, tak poškodí čidlo rychlosti a další co je kolem ní, tak to by už asi mašina nejela, ne? Taky nikde nevyčetl, jestli když už s ukroucenou hřídelí motorka jede, třeba nehučí jak mě. Jinak za týden to vezu do servisu, tak jsem v očekávání co za sr.... to bude.

19

Re: Oprava volnoběžky

i když matka upadne motorka jezdí,  čidlo rychlosti to nemusí odnést pokaždé, ke kontrole stačí sundal levej zadní dekl a podívat se pod čidlo rychlosti ... Hlavně sem pak napiš čím to bylo ... pro ostatní do budoucna... dík

20

Re: Oprava volnoběžky

for Ondras: Tak jsem včera odmontoval dekl a čidlo rychlosti a posvítil si škvírkou dovnitř a co jsem neviděl. Matice leží volně v křížku, tak že tímto je závada asi zcela jasná a vůbec mě to netěší k....a! Kdybych s mašinou aspoň jezdil jako prase, ale nejezdil. Je to fakt pech, protože od zakoupení jsem s mašinou najel cca 2 tisíce kilometrů. Je možný, že bych to způsobil já, nebo to mohlo být načnuté od už před koupí?

21

Re: Oprava volnoběžky

arazim napsal:

for Ondras: Tak jsem včera odmontoval dekl a čidlo rychlosti a posvítil si škvírkou dovnitř a co jsem neviděl. Matice leží volně v křížku, tak že tímto je závada asi zcela jasná a vůbec mě to netěší k....a! Kdybych s mašinou aspoň jezdil jako prase, ale nejezdil. Je to fakt pech, protože od zakoupení jsem s mašinou najel cca 2 tisíce kilometrů. Je možný, že bych to způsobil já, nebo to mohlo být načnuté od už před koupí?

Rozhodně to nebude tvoje chyba jde o výrobní vadu, ke které se Yamaha nehlásí. V mém případě to bylo utržené a zakamuflované už než jsem mašinu koupil ... rozpadlo se to též po 2000km ... takže teď již víš co tě čeká, viz odkaz co jsem dával na začátku ...

22

Re: Oprava volnoběžky

for Ondras: Díval jsem na tvůj článek ohledně opravy výstupní hřídele, je to pěkně popsané. Chci tě požádat o radu kde jsi konkrétně objednával ty náhradní díly. Opravu jsi si dělal sám, nebo u moto Ulrich jak jsi o nic psal. Zatím nevím komu to dát na opravu. Mám v plánu se zeptat na cenu opravy i autorizovaný servis Yamaha v Hustopečích, ale obávám se, že to bude dost předražené. Na kolik tě ve finále tato oprava vyšla, já jen, abych měl jakousi představu. Díky za odpověď.

23

Re: Oprava volnoběžky

Kluci, tak jsem se stal taky majitelem draka 1100 2000 s poškozenou volnoběžkou.Chci se Vás zeptat, je tato volnoběžka použitelná?
http://www.ebay.com/itm/Big-Roller-VSta … 0916745320